Projektové dny "72 hodin dobrovolnictví"

09.10.2018 16:23

 

Projektové dny: „72 hodin dobrovolnictví“

„Stačí málo, abychom společně dokázali mnoho.“ Projekt 72 hodin je určen všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví. Pořádá ho již po sedmé Česká rada dětí a mládeže a je podporován MŠMT.

Letos se do této celostátní aktivity na pomoc druhým a životnímu prostředí zapojí opět i naše ZŠ a MŠ. (Minulý rok se v ČR zúčastnilo 30 tisíc dobrovolníků v 625 projektech). Děti MŠ, učitelky a obecní pracovníci se ujmou ve čtvrtek 11.10. 2018 „výsadby stromu ve školní zahradě“ s doprovodným programem v Ekocentru Karpaty. Žáci ZŠ se budou věnovat v pátek 12.10. „podzimní péči o stromy v Aleji Života“ u cyklostezky s programem v ekocentru. Dále školní družina pomůže při „drobných pracích v obecní zahradě“ ve čtvrtek 11.10. odpoledne. Rodiny dětí a dobrovolníci mají možnost se také zapojit do kterékoli z těchto aktivit a společně s nimi a učiteli strávit čas věnovaný dobré vůli. Děti se učí vidět věci kolem sebe a nezůstávat lhostejné, učí se spolupracovat a mít radost z pomoci druhému a okolí.

Pořadatelé předem děkují všem zúčastněným dobrovolníkům a rodinám za spolupráci a zároveň zvou na přípravnou tvůrčí dílničku v Obecní knihovně tuto středu 10.10.2018  v 16:00 – výroba podzimní dekorace pro blízké a ozdoba pro vysazený strom ve školní zahradě.

 

 

sázení stromků na školní zahradě